YNK media - ONLINE&CREATIVE MARKETING

Poďme bomby

Marketingový fullservis pre Antóniu Mačingovú

Juliána Nagyová
879 zobrazení
dizajn, marketingova-strategia, reklama, socialne-siete

O klientovi

Antónia Mačingová je autorka bestsellerov a výživová poradkyňa, ktorá vytvorila 28-dňový harmonizačný program. O ňom, ale aj o stravovaní po ukončení 28-dňovej očisty, napísala spolu 3 knihy s názvami Najedzte sa do štíhlosti 1, 2, a 3.

Od dizajnu k marketingu

Antónia Mačingová nás oslovila s prosbou o pomoc pri redizajnovaní jej offline i online grafických materiálov. Postupne, ako sme prenikali hlbšie do problému, sme začali aktívne navrhovať a realizovať čoraz viac marketingových aktivít. Od rebrandingu sme sa dostali k tvorbe tlačovín aj správe sociálnych sietí a výkonnostnej reklamy v Google Ads. Následne sme prebrali komplexnú starostlivosť o imidž značky, merchandise a zabezpečovanie PR aktivít aj nákup a realizáciu mediánych kampaní. Súbežne tak na projekte takéhoto rozmeru pracovalo aj 6 kolegov.
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Silueta
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Cvikla

VEĽA KLIENTOV NETUŠÍ, ČO VO SVOJEJ PODSTATE ZNAMENÁ MARKETING

Najčastejšiu chybu, ktorú robia, je tá, že zadávajú len čiastkové úlohy podľa princípu „toto horí najviac”. Tie sú častokrát až piatym alebo deviatym krokom, a pritom chýbajú základné fundamenty, ako napríklad branding a filozofia značky.

Aké marketingové nástroje a postupy sme zvolili?

Začali sme koncepčným redizajnom vizuálnej komunikácie značky, kde sme budúce výstupy prispôsobili logu Antónie Mačingovej, ktorého vzhľad meniť nechcela. Rozhodli sme sa teda, že iba mierne upravíme jeho farbu. Krikľavú zelenú farbu sme nahradili prirodzenejším a naturálnejším tónom.

K tejto farbe sa krásne hodili nielen iné odtiene zelenej, ale aj pastelová ružová, žltá i fialová, ktoré predtým valcovala krikľavosť zelenej. Vznikli tak farebné kombinácie, ktoré podporujú v komunikácii značky jemnosť, ženskosť, hravosť a sviežosť.
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Branding

S NOVÝM
E-SHOPOM

Značka mala nevyváženú a k tomuto segmentu pomerne chladnú a nie veľmi trendovú koloráciu. Skrz celý vizuál webu to vyzeralo nekonzistentne. Ďalšou úlohou bolo teda redizajnovať webovú stránku.
YNK media - Prípadové štúdie - Lubime - Web redesign
Vizuálnu komunikáciu sme postavili na obľúbenej zelenine v jedálničkoch Antónie Mačingovej – cvikle, kapuste, mrkve,… a tú sme použili v hravej Google Ads kampani ako náhradu za ženské šaty. Nakreslili sme siluety ženských postáv a obliekli ich do zeleninových šiat. Pripravili sme aj krátke animované videá pre YouTube.
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Brokolica
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Brokolica
V oblasti reklamnej stratégie sme volili pre dosiahnutie stanoveného KPI dve línie. Prvou bola pravidelná a rozsiahla tvorba hodnotného kontentu na FB a INSTA v kombinácii s lifestylovo spracovanými newslettermi s unikátnym obsahom len pre odberateľov.
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Kampane
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - KampaneYNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Kampane
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Kampane
YNK media - Prípadové štúdie - Mačingová - Kampane

Práve touto kombináciou sme dosiahli za nízke náklady vyššie miery konverzií

Druhá línia bola v oblasti performance marketingu – mix Google Ads a reklamy na Facebooku a Instagrame. Tam sme dlhodobo dosahovali dobré výsledky aj vďaka veľmi silnej organike, ktorú zase zabezpečovala prvá línia, a tou bola tvorba kontentu.
Počas 18 mesiacov sme navýšili počet relevantných a hodnotných fanúšikov na FB z cca 20 000 na 56 000 a na Insta z nuly na 7 600 len vďaka tvorbe hodnotného kontentu.
+0 %
nárast fanúšikov na Facebooku

Ako sa nám darilo zvyšovať viditeľnosť značky Mačingová?

Keďže spontánna znalosť značky už bola v online priestore na relatívne vysokej úrovni, v ďalšom štádiu sme sa rozhodli pre obmenu stratégie a začali sme sa zameriavať aj na klasické médiá s cieľom rozšíriť cieľovú skupinu. V priebehu pol roka sme vďaka našim PR aktivitám dostali klienta do hlavného spravodajského bloku na TV JOJ a do relácie TELERÁNO na Markíze. Nasledovali Dámsky Klub na RTVS a nespočet článkov a rozhovorov v hlavných tlačovinách, ako sú PLUS 7 DNÍ, NOVÝ ČAS, KORZÁR, ŽENA A ŽIVOT a mnoho ďalších. Viditeľnosť sme budovali aj cestou organizovaných prednášok, spoločenských podujatí a konferencií s vhodnou tematikou.

O čom je náš dobre fungujúci marketing?

O predvídaní a dobrom pláne.

O krokoch, ktoré vidia projekt ako celok, nie ako súbor čiastkových úloh. O konzistencii výstupov a konzistencii vizuality a filozofie značky. O kvalitnom a relevantnom obsahu pre vašich zákazníkov. A o dobrej reklamnej stratégii a kreatíve, ktorá je základom a veľmi silným podporným nástrojom pre aktivity v oblasti performance marketingu.

Ak je budget dostatočný, klasické médiá majú svoju nespornú silu. Nie je ľahké zaujať ich pozornosť, no ak to dokážete, máte vyhraté. Aj preto je PR tá najvyššia liga.

A tú my hrať vieme. :)
Dosahovanie marketingových cieľov je o správnej kombinácii viacerých disciplín. 
Tomu hovorím marketYNK! Budem to zdieľať:

Súvisiace články

Silná "konekšn" prebehne,
keď napíšeš Steviemu

Pish mee ›
ynk media s.r.o.
Gorkého 6, 040 01 Košice
YNK media – Certified MailerLite expert
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram