Televízna kampaň pre ministerstvo s dávkou humoru

Video promo pre Veľkú antibyrokratickú revolúciu.

Juliána Nagyová
359 zobrazení
animacia, televizia, video
Čo vám napadne, keď sa povie byrokracia? Možno ste si spomenuli na hodiny čakania na úrade, nepríjemnú pani za okienkom či kopu nezrozumiteľných tlačív. Drvivá väčšina z nás má túto tému spojenú s niečím nepríjemným. Aj preto sme sa v rámci Visibility 360 Group rozhodli poňať televíznu kampaň tak, aby sme tému odľahčili.

Klient

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je inštitúcia, ktorá okrem iného pomáha odstraňovať byrokraciu z verejnej správy.

Zadanie

Vo svojej televíznej kampani potrebovalo MIRRI odkomunikovať práve spustenie Veľkej antibyrokratickej revolúcie. 

Jej podstatou je zrušenie 21 papierových výpisov a potvrdení na úradoch, vďaka čomu dokážu občania aj podnikatelia ušetriť až 42 miliónov eur ročne. To boli kľúčové informácie, ktoré mala televízna kampaň odkomunikovať.

Škuľavý holub a veverica v spote pre ministerstvo?

Humor je niečo, čo je žiadané medzi zákazníkmi. To potvrdzuje aj prieskum spoločnosti Oracle a spisovateľky Gretchen Rubinovej na vzorke viac ako 12 000 zákazníkov a riaditeľov firiem z celého sveta. 

Výsledky ukázali, že až 91 % ľudí uprednostňuje zábavné značky. Riaditelia však priznali, že ich značky len zriedka využívajú humor a majú strach z jeho používania v interakcii so zákazníkmi.

Ministerstvo nie je typickým brandom, ktorý by niečo predával. No keďže je byrokracia nudná téma a kampaň mala komunikovať jej zrušenie, rozhodli sme sa celý scenár a dramaturgiu otočiť tak, aby sme z nej urobili zábavnú vec. Tým sme zároveň chceli ukázať, že aj seriózna inštitúcia môže komunikovať odľahčene a s humorom. 

Prvotné nápady na kampaň v analógovej forme
Prvotné nápady na kampaň v analógovej forme

Ako sme postupovali?

V úvode spolupráce prebehlo niekoľko kôl vzájomného briefovania sa, keď nám klient vysvetlil svoje predstavy a posolstvo kampane. Našou úlohou bolo tieto potreby spracovať do scenára.

Ako formu sme zvolili animované video, pretože dokáže lepšie sprostredkovať ideu uvoľnenosti a humoru než natočené video. Na základe scenára následne došlo k úpravám a korekciám. 

Kampaň sme najskôr poňali veľmi odvážne. Vzhľadom na to, že klient – ministerstvo – je seriózna inštitúcia, postupne sme museli z tohto variantu skresávať.

Prvotná agentúrna verzia televíznej kampane

Aká bola finálna televízna kampaň?

Chápeme, že táto kampaň nemohla byť až taká uvoľnená, ako by sme chceli. Bolo potrebné zachovať serióznosť ministerstva. Finálna verzia, ktorú odsúhlasil klient, následne bežala na viacerých televíznych kanáloch. 

Finálna verzia televíznej kampane
Humor je v kampaniach dôležitý, pretože zákazníci ho vyžadujú. Aj taká inštitúcia ako Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie má odvahu na to, aby ho vo svojej komunikácii využívalo. A keď sa ministerstvo nebojí komunikovať vtipne, nemala by sa ani vaša značka. :)
Tomu hovorím marketYNK! Budem vás zdieľať:

Súvisiace články

MÁTE ZÁUJEM O SLUŽBY, KTORÉ PONÚKAME?

Napíšte nám alebo si dohodnime osobné stretnutie

YNK media - ONLINE & CREATIVE marketing

kontakt

kontakt

kontakt

ynk media s.r.o.
Gorkého 6, 040 01 Košice
IČO: 51698137
DIČ: 2120756495
IČ DPH: SK2120756495
+421 915 600 850
info@ynk.media

media

media

media

Facebook /ynkmedia
Instagram @ynkmedia
LinkedIn /ynkmedia
YNK media – Certified MailerLite expert
Copyright © 2023 YNK media
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram