YNK media - ONLINE&CREATIVE MARKETING

Vyšší level

Rebranding značky s vyše 85-ročnou históriou

Juliána Nagyová
890 zobrazení
firemna-identita, logo, rebranding

S rešpektom k tradíciám

Rebranding je vždy ťažší ako tvorba loga. Vychádza sa z daných konštrukcií a autorská sloboda musí byť podriadená histórii. Zároveň je to najväčšia výzva, kedy je nutné vedieť všetko vyargumentovať. Chemosvit je vitálna fabrika s dcérskymi spoločnosťami a zahraničnými pobočkami, ktorá má vyše 85-ročnú tradíciu. Rešpekt bol preto veľký.
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Logo old

Limity a kompromisy

Svoju zastaralú vizualitu značky pociťovala spoločnosť ako prekážku, ktorá jej bráni v ďalšom rozvoji a zároveň je jej konkurenčnou nevýhodou.

Našou úlohou bolo jednak „faceliftovať“ logo tak, aby spĺňalo moderné štandardy vizuálnej komunikácie a dalo sa univerzálne aplikovať vo všetkých dcérskych spoločnostiach. Zároveň sme museli zachovať hlavné farby, ktoré majú pre spoločnosť už desiatky rokov historický význam – modrú a červenú. Aj hlavný tvar loga mal ostať nezmenený.
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Logo sketches

Produkt priamo
v logu?

Pravda je taká, že kombinácia modrej a červenej nepripúšťa veľa možností. Je síce vhodná pre segmenty výroby, no ide o relatívne opozeranú a nezaujímavú kombináciu farieb.

Využili sme preto gradient efekt, aby sme konzervatívnejšiemu vzhľadu dodali modernú formu a zjemnili ostrosť týchto farieb. V rámci zadania bolo potrebné zachovať aj hlavný tvar logotypu, ktorým sú dva trojuholníky znázorňujúce štíty Tatier. Zaoblením sme zjemnili prísnosť tohto tvaru, čo nám otvorilo cestu pre prepojenie tatranských štítov s hlavným produktom spoločnosti, ktorým je potlačený fóliový pás.

Tým sme výrazne povýšili významovú identifikačnú linku celého logotypu, zachovali jeho historickú stopu, ale hlavne sa nám podarilo prepojiť priamo produkt s logotypom.

Od loga k rebrandingu

Refresh loga uzavrel iba prvú etapu. Aby bol rebranding kompletný a mal zmysel, navrhli sme základné komunikačné prvky a elementy. Skrz celú vizuálnu komunikáciu sa prelínajú triangulárne tvary ako ponáška na hlavný tvar logotypu. Dôležitú úlohu takisto zohráva moderný gradient.
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Branding
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Branding
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Branding
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Branding
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Logá
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Email
YNK media - Prípadové štúdie - Chemosvit - Email

AKÉ VÝSLEDKY PRINIESLO NAŠE RIEŠENIE?

Vďaka zmene loga sa nám podarilo spoločnosť Chemosvit priblížiť do moderných reálií. Aj keď branding sám o sebe nemá svoje KPI's, meradlom jeho úspešnosti môže byť dobrá aplikovateľnosť logotypu, dobré UI a v neposlednom rade estetika a jeho ľahká dešifrácia v komunikačnom priestore. A to sa nám, zdá sa, podarilo.
Vďaka rebrandingu dokážeme oživiť imidž vášho biznisu tak, aby sme zachovali pôvodnú hodnotu. 
Tomu hovorím marketYNK! Budem to zdieľať:

Súvisiace články

Silná "konekšn" prebehne,
keď napíšeš Steviemu

Pish mee ›
ynk media s.r.o.
Gorkého 6, 040 01 Košice
YNK media – Certified MailerLite expert
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram