YNK media - ONLINE&CREATIVE MARKETING

Búrame reklamné klišé

Ako vie kvalitná kreatíva šetriť rozpočet videa a zbúrať reklamné klišé.

Juliána Nagyová
747 zobrazení
animacia, natacanie, promo, video

Natáčanie videa a jeho produkcia je vždy pomerne nákladná vec. Možno aj to je základná obava klientov, prečo sa stále zdráhajú ísť do video produkcie. No vďaka šikovnej kombinácii rôznych techník a kreatívy im dokážeme ušetriť peniaze a zároveň priniesť profesionálny výsledok.

Imidžové osobné video? Prečo nie?

Od nášho klienta prišla požiadavka vyprodukovať krátku imidžovú video vizitku na podporu jeho osobného marketingu, keďže pôsobí ako realitný maklér.

Nechceli sme ísť klasickým maklérskym klišé, ktoré ukazuje maklérov ako úspešných pávov, ktorí zaparkujú svoje BMW pred rezidenciou, ktorú chcú predať, a zvyšok scenára je o predvádzaní ich ega. Dohodli sme sa, že pôjdeme odlišnou cestou a mierne si práve z tohto klišé vystrelíme.

Zároveň sme sa tonalitou videa upriamili na emóciu vľúdnosti, empatie a starostlivosti. Ako symbol starostlivosti sme vybrali maketu domu, ktorú sme si vyrobili podľa skutočnej predlohy, a v záberoch ju náš maklér opatrne drží vo svojich rukách.

Natáčanie, animácia a videobanka – priateľské k rozpočtu

Celkovo sme v rámci videoprodukcie vystriedali niekoľko techník. Zvyčajne je kombinácia rôznych techník nákladná, keďže na natáčanie vám treba celý filmársky štáb a techniku, na animácie zase animátorov a na kulisy kulisárov alebo výtvarníkov scény, na voiceover vám treba zvukárov. My sme to všetko zvládli sami s malou pomocou našich filmárskych kolegov, ktorí sa postarali o kameru a techniku. 

V čom teda kreatíva ušetrila rozpočet a umožnila klientovi realizáciu pekného a nezvyčajného videa? 

Práve v tom, že sme rozumne skombinovali elementy natáčania makléra naživo s ilustračnými zábermi z videobánk a hlavne so stop-motion animáciou „rastúceho domu“, ktorá nám do celého diela dodala unikátnosť spolu s výtvarným a ľudským elementom. 

Výsledok je o ľudskosti

Aj s malým rozpočtom a malým tímom sa dá robiť pekná a kvalitná produkcia. Hlavné je mať dobrý a neopozeraný nápad. Mimochodom, vytlačili sme si aj vlastné peniaze. :)

Výsledok posúďte sami.
Tomu hovorím marketYNK! Budem to zdieľať:

Súvisiace články

Silná "konekšn" prebehne,
keď napíšeš Steviemu

Pish mee ›
ynk media s.r.o.
Gorkého 6, 040 01 Košice
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram