YNK media - ONLINE&CREATIVE MARKETING

Marketing trendy pre rok 2023

Ako neuroveda, VR a umelá inteligencia zmenia spôsob, akým predávame

Budúcnosť sa nedá predpovedať. Je však zaujímavé pokúsiť sa raz za čas nazrieť do krištáľovej gule. Tento článok vás má len prinútiť zamyslieť sa nad trendmi, ktoré načrtneme nižšie, a nie ich považovať za "vytesané do kameňa". Úvod máme za sebou, vrhnime sa do budúcnosti!

Prechod od predaja k zážitku

Spôsob marketingu už nie je o tom, že sa snažíme ľudí oklamať, aby si niečo kúpili, a nie je to len o tom, že predávame seba ako značku. Ide o to, aby sme zlepšili zákaznícku skúsenosť - a presne to bude hudba budúcnosti.

Marketéri by sa mali snažiť, aby ich zákazníci boli spokojní, a to tak, že pre nich vytvoria bezproblémový zážitok, ktorý sa začína ich prvou interakciou s nami, pokračuje počas nákupného procesu a pokračuje aj po nákupe. Veľký priestor sa otvára pre neurovedu a behaviorálnu psychológiu, aby sme sa dozvedeli viac o tom, čo od nás naši zákazníci chcú, aby sme im tieto túžby mohli splniť v každom kroku ich cesty s nami. Budeme viac a viac využívať virtuálnu realitu (VR) a umelú inteligenciu (AI) na vytváranie zážitkov, ktoré budú pútavejšie ako kedykoľvek predtým. Vznikne tak oveľa silnejšia emocionálna väzba, ktorá ako vieme, pretrváva oveľa dlhšie ako racionálna stopa v mozgu.

Čo vidí marketingová guľa?

Rok 2023 a nasledujúce roky budú v oblasti marketingu divoké. Prechádzame z digitálneho veku do virtuálneho veku, a to znamená, že sa mení všetko - od toho, čo vidíme, až po to, ako komunikujeme so značkami.

Neuroveda, virtuálna realita a umelá inteligencia sú tu a z veľkej miery ovládnu celé odvetvie. Ale nebojte sa - v YNK sme tu, aby sme vám pomohli zorientovať sa v týchto trendoch a zabezpečiť, aby vaša značka alebo marketingové oddelenie zostalo vpredu.

Čo to všetko znamená pre obchodníkov a marketérov? Tu sú naše predpovede na rok 2023:

Podľa nedávneho prieskumu, ktorý uskutočnil Neuromarketingový vedecký a technologický inštitút, sa očakáva, že hlavnými marketingovými trendmi v roku 2023 budú:

1. Marketing sa bude čoraz viac riadiť údajmi

Značky budú využívať viac údajov zo sociálnych médií a online zdrojov na cielenie reklamy, tvorbu obsahu a dizajn svojich webových stránok. Dôvodom je skutočnosť, že vďaka technológiám majú spoločnosti jednoduchší prístup k údajom o zákazníkoch ako kedykoľvek predtým.

2. Neuroveda bude zohrávať väčšiu úlohu v tom, ako sa značky predávajú

Neurovedci používajú skenovanie mozgu, aby pomohli spoločnostiam pochopiť, čo núti ľudí kupovať určité výrobky alebo služby. Tieto poznatky sa potom môžu využiť na to, aby pomohli značkám efektívnejšie sa predávať prostredníctvom vytvárania lepšieho obsahu a reklám, ktoré rezonujú s mozgom spotrebiteľov.

3. Virtuálna realita (VR) sa stane dôležitejším marketingovým nástrojom

VR umožňuje marketérom vytvárať pohlcujúce zážitky, ktoré im umožnia komunikovať so zákazníkmi novými spôsobmi, napríklad prostredníctvom virtuálnych prehliadok budov alebo obchodov, ktoré ešte nie sú otvorené, alebo virtuálnych simulácií produktov, ako sú autá alebo spotrebiče, aby si zákazníci mohli pozrieť, ako vyzerajú, skôr než si ich neskôr kúpia offline v maloobchodných predajniach."

Neuroveda pomôže marketérom pomôcť pochopiť, ako ich zákazníci myslia a cítia ich produkty, a VR umožní marketérom dostať ľudí do situácií, v ktorých si môžu tieto produkty vyskúšať na vlastnej koži. Táto kombinácia má obrovský potenciál pre značky, ktoré chcú zlepšiť svoje výsledky tým, že pochopia, čo riadi správanie spotrebiteľov na hlbšej úrovni ako kedykoľvek predtým.

Koniec? Ani náhodou

Toto bolo len niekoľko stručných informácií a zamyslení o tom, ako sa bude v tomto a nasledujúcich rokoch vyvíjať marketing na internete a v online priestore ako takom. Myslím, že budete súhlasiť, že budúcnosť sa zdá byť viac ako otvorená. Na obzore je toho veľa, nové prelomové objavy a inovácie, ktoré ovplyvnia spôsob, akým budeme predávať naše spoločnosti (a seba samých) online. Nechajme sa prekvapiť :)

Tomu hovorím

Marketynk!

Budem vás zdieľať:

Ak sa ti páčil článok, prečítaj si aj ďalšie

Zobraziť všetky články ›

Silná "konekšn" prebehne,
keď napíšeš Steviemu

Pish mee ›
ynk media s.r.o.
Gorkého 6, 040 01 Košice
YNK media – Certified MailerLite expert
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram